KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15816271

nr 1581 6271

Torsten Löwgren

(1903-1991), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1941pannå, 39x30 cm, yttermått inklusive ram: 50x40 cm

Kondition: skadad duk

Torsten Löwgren, svensk målare född i Gävle 1903, död 1991.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 27 november 2023
kl 20:32:12

27/11 17:28:10 1      Vinnande bud

Torsten Löwgren

Läs mer om Torsten Löwgren